LiMiMalta – Jazykové pobyty na Malte

Faq

Často kladené otázky

Naše odpovede

V našej FAQ sekcii nájdete odpovede na Vaše najčastejšie otázky ohľadom jazykových pobytov. Sme tu, aby sme Vám pomohli s výberom pobytu a dali všetky informácie, ktoré Vám pomôžu plánovať a uskutočniť Váš jazykový pobyt s dôverou a bez starostí. Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre vás!
FAQ'S
Ako si mám vybrať vhodný kurz a vhodnú školu?
Pri výbere správnej školy a kurzu vám pomôžeme my. Potrebujeme vedieť iba základné informácie a požiadavky (ktoré nám môžete zaslať aj prostredníctvom formulára cenovej kalkulácie – alebo nám priamo zavolajte). Prejdeme si s vami, čo potrebujete a očakávate od kurzu a jazykového pobytu, ako a kde sa chystáte jazyk využívať a na základe toho navrhneme, vysvetlíme a prekonzultujeme všetky možnosti tak, aby váš kurz splnil všetky vaše potreby výučby. Vyberáme zo širokej ponuky kurzov až piatich jazykových škôl a dokážeme vám zabezpečiť aj kurz na mieru.
Môžem si vybrať kurz jazyka podľa mojich predstáv?
Pri výbere správnej školy a kurzu vám pomôžeme my. Potrebujeme vedieť iba základné informácie a požiadavky (ktoré nám môžete zaslať aj prostredníctvom formulára cenovej kalkulácie – alebo nám priamo zavolajte). Prejdeme si s vami, čo potrebujete a očakávate od kurzu a jazykového pobytu, ako a kde sa chystáte jazyk využívať a na základe toho navrhneme, vysvetlíme a prekonzultujeme všetky možnosti tak, aby váš kurz splnil všetky vaše potreby výučby. Vyberáme zo širokej ponuky kurzov až piatich jazykových škôl a dokážeme vám zabezpečiť aj kurz na mieru.
Aké sú výhody objednávky kurzu cez agentúru?
Je to ako s nakupovaním. Keď idete do obchodu sám, a poviete chcem zľavu, poväčšine ju nedostanete. Ak vás je viac, tak sa tam už niečo spraviť dá. A to isté platí aj o cestovaní prostredníctvom agentúry. Nie ste jediný, kto ide prostredníctvom našej agentúry a preto máme takmer vždy lepšiu cenu. Zároveň v rámci tejto ceny za vás vybavíme všetky potrebné náležitosti spojené s cestovaním, pobytom a jazykovým kurzom. Včas vám poskytneme všetky dôležité informácie o vašom jazykovom pobyte tak, aby ste pociťovali komfort pri chystaní sa, cestovaní a samotnom pobyte na Malte, kde navyše máme vlastného človeka, ktorý dokáže riešiť všetky vzniknuté otázky promptne na mieste. Teda v krátkosti: poskytneme vám lepšiu cenu (máme množstevné zľavy u týchto škôl) poradíme pri výbere vhodného kurzu vybavíme za vás všetky náležitosti spojené s vašim pobytom (poistenie, letenka, prihláška do školy, výber kurzu, ubytovanie a pod.) poskytneme včas informácie pre cestovanie a pobyt na Malte máme človeka, ktorý je pripravený vám pomôcť a poradiť, ak by ste to potrebovali Výhodnejšiu cenu si môžete hneď overiť pri nezáväznej cenovej kalkulácii, stačí vyplniť niekoľko základných informácií a radi sa vám budeme venovať.
Ako prebieha vybavovanie jazykového pobytu cez LIMIMALTu?
Po obdržaní žiadosti o kalkuláciu, kontaktujeme telefonicky klienta, aby sme si spresnili jeho požiadavky a očakávania týkajúce sa jeho štúdia a pobytu na Malte. Overujume a pýtame sa hlavne na: dĺžku pobytu želaný dátum pobytu očakávané zameranie kurzu preferovaný typ ubytovania Na základe týchto informácií poradíme a navrhneme klientovi kurz / kombináciu kurzov, vhodnú školu, typ ubytovania a rôzne iné aktivity spojené s jeho voľným časom, ktoré si spoločne jednu za druhou prejdeme. Pri každej si vysvetlíme čo je to a prečo mu odporúčame práve túto. Po dohode o podobe kurzu s klientom, vypracujeme kompletnú nezáväznú cenovú kalkuláciu postavenú presne podľa zvolených požiadaviek. Ak sa klient kladne rozhodne, zašleme mu zálohovú alebo celú faktúru (záleží od času do začiatku pobytu) a všeobecné zmluvné podmienky. Po obdržaní platby a podpísaní zmluvy, klientovi zašleme dôležité informácie: akceptačný list školy zoznam vecí, ktoré si má vziať so sebou informácie o škole letenku poistenie (ak si to klient zvolí ) a informácie ako to celé bude prebiehať od odletu, po príchod na Maltu, odvoz z letiska až po príchod domov.
Aké služby mi poskytnete pri sprostredkovaní jazykového pobytu na Malte?
Dokážeme zariadiť všetko potrebné, poradenstvo pri výbere kurzu, zabezpečenie vhodnej jazykovej školy, vybavenie jazykového pobyty až po kúpu letenky a poistenia.
Čo všetko mi pri objednávke jazykového pobytu zariadite?
LIMIMALTA vám sprostredkuje jazykový pobyt na Malte so všetkým komfortom a profesionálne, čo je našou konkurenčnou výhodou. Vybavíme za vás všetky potrebné náležitosti spojené s vašim pobytom: prihlásenie do školy a konkrétneho jazykového kurzu ubytovanie u overených partnerov letenka poistenie (ak si ho zvolíte) návrh (rozpis) voľnočasových aktivít Keď cestujete s LIMIMALTou, pred vašim odchodom vám poskytneme všetky dôležité informácie týkajúce sa pobytu tak, aby ste nemali pocit, že idete do neznáma, mali k dispozícii všetky dôležité fakty, vedeli ako bude prebiehať váš jazykový pobyt: akceptačný list školy zoznam vecí, ktoré si má vziať so sebou informácie o škole letenku poistenie (ak si to klient zvolí ) a informácie ako to celé bude prebiehať od odletu, po príchod na Maltu, odvoz z letiska až po príchod domov Vašou jedinou starosťou je vyplniť jednoduchý a nezáväzný formulár cenovej kalkulácie, na základe ktorého získame základné informácie, aby sme vás mohli kontaktovať, zodpovedať vaše otázky, poradiť pri výbere a najmä maximálne vyhovieť vašim požiadavkám a potrebám v súvislosti s pobytom a výučbou.
Prečo poskytujete jazykové pobyty a kurzy iba na Malte?
Ako sa hovorí: „ lepšia je kvalita ako kvantita.“ Na Malte som žil a študoval vyše roka a pol. Dovolím si prehlásiť, že Maltu poznám skoro „dokonale“. Keď som zakladal túto spoločnosť, urobil som si jednu služobnú cestu na Maltu a to len preto, aby som osobne navštívil a videl každú jednu školu, s ktorou spolupracujem. Prešiel som sa ich triedami, budovami, sedel som aj na ich vyučovacích hodinách, videl ich ubytovne, vybavenie…. a to preto, aby som vedel klientom poskytnúť tie najlepšie informácie o prostredí, v ktorom budú študovať. A to je ten dôvod, prečo som sa zameral len na Maltu. Bol som tam a dokážem poradiť vo všetkom, čo klienta môže zaujímať. Či už pri výbere školy, kurzu, ubytovania, viem poradiť, aké zaujímavosti si môže pozrieť na Malte a všetky potrebné informácie k tomu, aby klient, ktorý cestuje na Maltu, mal taký pocit ako by tam už niekedy pred tým bol. A od toho je odvodené aj motto spoločnosti. „Priblíži ťa domovu“ Michal Dlužanin zakladateľ LIMIMALTA prihlásenie do školy a konkrétneho jazykového kurzu ubytovanie u overených partnerov letenka poistenie (ak si ho zvolíte) návrh (rozpis) voľnočasových aktivít Keď cestujete s LIMIMALTou, pred vašim odchodom vám poskytneme všetky dôležité informácie týkajúce sa pobytu tak, aby ste nemali pocit, že idete do neznáma, mali k dispozícii všetky dôležité fakty, vedeli ako bude prebiehať váš jazykový pobyt: akceptačný list školy zoznam vecí, ktoré si má vziať so sebou informácie o škole letenku poistenie (ak si to klient zvolí ) a informácie ako to celé bude prebiehať od odletu, po príchod na Maltu, odvoz z letiska až po príchod domov Vašou jedinou starosťou je vyplniť jednoduchý a nezáväzný formulár cenovej kalkulácie, na základe ktorého získame základné informácie, aby sme vás mohli kontaktovať, zodpovedať vaše otázky, poradiť pri výbere a najmä maximálne vyhovieť vašim požiadavkám a potrebám v súvislosti s pobytom a výučbou.
Potrebujem vízum?
V roku 2004 Malta vstúpila do EÚ a od 2007 je súčasťou i Schengenského priestoru. Občania SR, ako občania EÚ, môžu do Maltskej republiky cestovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom platnými minimálne 3 mesiace po predpokladanom dátume opustenia krajiny. Nepotrebujete víza.
Zariadite mi letenku?
Medzi štandardné služby našej spoločnosti patrí kompletné zabezpečenie náležitostí spojených s cestovaním a jazykovým pobytom na Malte vrátane zabezpečenia letenky. Ak si to neželáte, môžete si letenku zabezpečiť aj sami. Nepotrebujete víza.
Aký obsah budú mať moje kurzy angličtiny?
Každý kurz ma inú obsahovú štruktúru: niektoré sú vo väčších skupinách iné zase v menších alebo privátne (tvárou v tvár ) líšia sa dĺžkou resp. počtom hodín denne obsahom kurzu (čo sa vyučuje) Napr.: Všeobecná angličtina – zložená z maximálne 12 žiakov, je venovaná hlavne gramatike, ale aj rozprávaniu. 2 x 1,5 hodiny. Intenzívna angličtina mini skupina – zložená maximálne zo 6 žiakov , prvé 2 h. po 1,5h sú venované gramatike, ale aj rozprávaniu + 1,5 h ktorá je zameraná len na rozprávanie Štruktúra kurzu (teda počet a obsah hodín) sa do istej miery líši aj podľa zásad jednolivej školy (spolupracujeme s týmito školami), a preto vám vždy poradíme vhodný kurz podľa požiadaviek, ktoré nám pri telefonickom rozhovore poviete. Teda sa so štruktúrou vášho kurzu oboznámite jednak pri návrhu cenovej kalkulácie, kedy vám v rámci poradenstva navrhneme kurz vhodný pre vás a pred vaším odletom dostanete sadu dôležitých informácií o vašom pobyte a jeho priebehu vrátane informácie o štruktúre kurzu.
Koľko hodín denne prebieha výuka angličtiny?
Ako je už spomenuté v otázke vyššie, presný počet a obsah hodín závisí od zvoleného kurzu, ktorý vám pomôžeme vybrať a teda vždy budete vopred vedieť štruktúru vášho kurzu. Záleží to od zvoleného kurzu, ale väčšinou škola začína o 9 h. Jedna hodina sa skladá z dvoch 45 min. hodín čiže spolu 1,5 h. Napríklad pri štúdiu Všeobecnej angličtiny: prvá hodina je 1,5 h. potom je 30 min . prestávka a ďalšia hodina je opäť 1,5 h. a o 12:30 výuka všeobecnej angličtiny končí. Ale pre tých, ktorí majú Intenzívnu angličtinu, „tvárou v tvár“ je opäť 30 min prestávka a potom ďalšia 1,5 h vyučovania. Končia o 14:30. Je možné si zvoliť aj podvečerné štúdiá, všetko záleží od vášho výberu kurzu, s ktorým vám samozrejme pomôžeme. Stačí vyplniť základné údaje v cenovej kalkulácii a my sa vám budeme obratom venovať, zodpovieme otázky, pomôžeme pri výbere kurzu a ubytovania.
Čo všetko si mám zobrať so sebou na jazykový pobyt?
Tu uvádzame všeobecný zoznam dôležitých vecí, ktoré je nevyhnutné alebo vhodné vziať si so sebou na jazykový pobyt na Malte. Avšak v rámci prípravy a zabezpečenia vášho kurzu, dostanete vždy vopred všetky dôležité informácie ohľadne vášho pobytu, vrátane zoznamu vecí. Všeobecný zoznam dôležitých vecí “so sebou”: osobné dokumenty (pas) letenky poistenie (ak ste si ho zvolili) dokumenty ohľadom ubytovania a školy písacie potreby a nejaký zošit na poznámky oblečenie (podľa obdobia, v ktorom sa tam budete nachádzať) v lete hlavne plavky a opaľovací krém veci na osobnú hygienu
Aké sú možnosti ubytovania?
Všetko záleží od klienta a jeho preferencií. Či radšej býva sám, alebo uprednostňuje ubytovanie s niekým ďalším (čím si znova zvyšuje pomer času strávený konverzáciou v angličtine). Niekto chce mať súkromie a pohodlie, iní je najradšej v „strede diania”. Čo vyhovuje vám? Na základe toho je možnosť vybrať si z viacerých možností ubytovania a to : Študentská ubytovňa Apartmány Hostiteľská rodina Hostel Hotel Pri výbere toho správneho typu ubytovania Vám radi pomôžeme.