LiMiMalta – Jazykové pobyty na Malte

Čo môžete vidieť a zažiť na Malte?

Malta - Klenot Stredozemného mora
a zaujímavé miesta počas Jazykového Pobytu"

Malta, malý ostrovný štát v Stredozemnom mori, nie je len miestom s krásnymi plážami, ale aj pokladnicou historických a kultúrnych zaujímavostí. Ak plánujete jazykový pobyt na tomto úžasnom mieste, tu sú miesta, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

  1. Valletta: Kultúrna Perla Malty Hlavné mesto Malty, Valletta, je jedným z najkrajších európskych hlavných miest a patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Prejdite sa jej úzkymi uličkami plnými barokových pamiatok, navštívte Veľký prístav a obdivujte majestátny palác Magisterial.

  2. Megalitycké Chrámy Ħaġar Qim a Mnajdra: Tajomné Staroveké Pamiatky Tieto starobylé megalitycké chrámy sú medzi najstaršími na svete a dátujú sa do obdobia pred viac ako 5 000 rokmi. Nachádzajú sa na juhozápadnom pobreží Malty a ponúkajú návštevníkom pohľad do pradávnej minulosti.

  3. Modrá Jaskyňa: Blue Grotto Modrá Jaskyňa je jedným z najfotogenickejších miest na Malte. Nachádza sa na južnom pobreží ostrova a je známa svojimi azúrovými vodami, ktoré odrážajú slnečné svetlo, vytvárajúc kúzelný svetelný efekt.

  1. Pozrite si prekrásne video od Scenic Hunter o 12 TOP miestach medzi ktorými je aj St. Julians a Sliema kde sa nachádzajú naše jazykové školy.
  2. Gozo: Ostrov Kalamity a Pokoja Prejdite sa na ostrov Gozo, ktorý je oddelený od Malty úzkym prielivom. Gozo ponúka malebné dedinky, tiché pláže a impozantné pamiatky, ako napríklad Azure Window (Modré Okno), ktoré síce už neexistuje, ale stále púta pozornosť návštevníkov.

  3. Mdina: Tiché Mesto s Názvom „Bezčasový Film“ Mdina, bývalé hlavné mesto Malty, je obklopené hradbami a má úžasné stredoveké atmosféry. Prejdite sa jej starými uličkami, navštívte Katedrálu svätého Pavla a užívajte si panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

  4. Prestížne St. Julian’s a Sliema: Miesta na Zábavu a Nákupy Ak hľadáte živý nočný život, reštaurácie s výhľadom na more a trendy nákupné ulice, St. Julian’s a Sliema sú miestami, ktoré nesmiete vynechať. Tu nájdete aj moderné jazykové školy a ďalšie vzdelávacie zariadenia.

Nezabudnuteľné Pláže a Modré More: Svojim návštevníkom Malta ponúka nádherné pláže s bielym pieskom a jasne modrým morom. Zátoky ako Blue Lagoon na ostrove Comino sú obľúbené destinácie pre oddych a výlety. Modrá Jaskyňa, s jej unikátnym svetelným efektom, je ďalším pôsobivým prírodným divom.

Tradície a Lokálne Špeciality: Malta je bohatá na tradičné udalosti a festivaly, ktoré odrážajú miestnu kultúru a zvyky. Jedným z najznámejších je festival L-Imnarja, ktorý slávi letný slnovrat. Maltská kuchyňa ponúka širokú škálu chutí, od čerstvého rybacieho jedla až po tradičné maltské pečivo, ako je ftira a pastizzi.

Živý Nočný Život a Moderné Letoviská: Mesta ako St. Julian’s a Sliema sú známe svojím živým nočným životom, reštauráciami a moderným nákupným prostredím. Bugibba a Qawra ponúkajú rekreačné aktivity a sú obľúbenými destináciami pre tých, ktorí hľadajú oddych na slnku a vodných športov.

  1. Malta nie je len o slnku a mori, ale aj o bohatej histórii a kultúre. Počas jazykového pobytu na tomto ostrove budete mať príležitosť objavovať jej poklady, stretávať sa s miestnymi obyvateľmi a rozvíjať svoje jazykové schopnosti v jednom z najkrajších prostredí na svete.