LiMiMalta – Jazykové pobyty na Malte

Ako si vybrať správne ubytovanie?

Ale kde budete bývať počas vášho pobytu?

Jazykové školy na Malte ponúkajú viaceré možností
ubytovania. Ako si vybrať tú správnu pre Vás nájdete v nasledujúcom blogu.
 

Hostiteľka rodina – Zažite Maltskú kultúru priamo s domácimi

Hostiteľská rodina je ideálne miesto ako môžete spoznať Maltu a Maltskú kultúru z prvej ruky a precvičovať vašu angličtinu.

Hostiteľské rodiny ponúkajú zdieľané izby, kde môžete očakávať niekoho z inej národnosti, čo len prispieva k zlepšeniu vašej angličtiny alebo sa môžete rozhodnúť zdieľať ju s priateľmi. Ak preferujete súkromie, je možné objednať samostatnú izbu, prípadne aj s privátnou kúpeľňou, ktorú budete mať len pre seba.

Pri pobyte v hostiteľskej rodine je zabezpečená aj strava – polpenzia, čo je super, lebo sa nemusíte starať o nakupovanie a varenie. No niekedy to nemusí byť úplne výhodou a to hlavne pri krátkodobých pobytoch, nakoľko pri pobyte na Malte asi nebudete o 18:00 čakať za stolom ako sa bude podáva večera, ale budete na nejakom výlete, zabávať sa na pláži alebo sa budete chcieť pripojiť na večeru k spolužiakom v reštaurácii pri západe slnka a vychutnať si Maltské národné jedlo, ktoré by asi nikoho nenapadlo, že môže byť králik Stuffat tal-Fenek. Je to dusené králičie mäso s paradajkami, cibuľou, cesnakom, mrkvou, zemiakmi a vínom. Kto by tomu veril! Malta, dookola len more a národné jedlo je králik, človek by čakal skôr nejakú rybu. Dodnes sme neprišli na to, kde tam behá toľko králikov.

Ale späť k rodine.  Bývanie v hostiteľskej rodine je ideálne pre študentov, ktorí chcú praktizovať angličtinu v každodennom živote a zažiť ju v autentickom prostredí domácej atmosféry. Hostiteľské rodiny sú situované v pešej vzdialenosti od jazykovej školy.

Viac o hostiteľskej rodine nájdete TU.

Ak preferujete byť viac v centre diania, spoznať viac ľudí z celého sveta a necítiť sa ako na návšteve ale mať svoju nezávislosť a slobodu sú tu pre vás zdieľané apartmány.

Zdieľaný apartmán – Spoznajte ľudí z celého sveta pri spoločnom pobyte

Zdieľaný apartmán je najviac využívaná forma ubytovania. Tieto apartmány sú plnohodnotné byty, kde je spoločná kuchyňa, obývačka a izby v ktorých sú ubytovaní ďalší študenti. Tieto apartmány sú samoobslužné, čiže bez stravy. V každom apartmáne nájdete plnohodnotne vybavenú kuchyňu.

Na apartmáne môže byť viacero izieb a izby sú 2 alebo 3 lôžkové. Na izbe sú ubytovaní ľudia stále rovnakého pohlavia.

Ak niekto preferuje súkromie pri zdieľaných apartmánoch je možné objednať samostatnú izbu a prípadne aj s privátnou kúpeľňou.

Veľká výhoda apartmánov je v tom, že tam stretnete a spoznáte ľudí z celého sveta. Tieto priateľstvá zostávajú na celý život a otvárajú bránu do celého sveta. Ráno si môžete dať spoločne kávu, stretnúť sa po škole, pomôcť si s angličtinou alebo sa na večeru dohodnúť, kto uvarí svoje národné jedlo, napr. bryndzové halušky na Malte z Philadelphie nátierky. Každému budú chutiť aj keď to bude od bryndzových halušiek tak ďaleko ako z Malty na Slovensko,  ale hlavne môžete precvičovať vašu angličtinu so spolubývajúcimi. (PS: alebo sa môžete vyhovoriť, že na Malte sa ťažko zháňa bryndza a môžete si vychutnať dobré talianske špagety, španielsku paellu, turecký kebab… 🙂 ). Tieto apartmány sú situované v blokoch, kde zvyknú byť aj ďalšie spoločenské miestnosti, kde sa stále niečo deje a preto môžete byť stále v centre diania. Môžete sa dohodnúť, že idete na spoločný výlet alebo sa niekde zabaviť a pri tom stále budete precvičovať angličtinu.

Ak niekto preferuje úplné súkromie, niektoré školy ponúkajú aj možnosť privátneho apartmánu, kde máte celý apartmán len pre seba.

Viac o ubytovaní v zdieľanom apartmáne nájdete TU

Hotel – Doprajte si pohodlie, oddych a súkromie

Pre klientov, ktorí chcú mať svoj komfort, pokoj, luxus a servis sú k dispozícii hotely. Na výber máte 3*, 4* a 5* hviezdičkové hotely, z ktorých si môžete vybrať podľa svojho vkusu, preferencií a rozpočtu. Ponúkame Vám ubytovanie v hoteloch, ktoré sú blízko jazykovej školy. Hotely spĺňajú európske štandardy a sú najpohodlnejším typom ubytovania, vrátane zabezpečenia stravovania.

Viac o ubytovaní v hotely nájdete TU.

Ktoré ubytovanie Vás oslovilo najviac a spĺňali najlepšie Vaše očakávania?

A ako to prebieha?