LiMiMalta – Jazykové pobyty na Malte

Ako si vybrať správny kurz angličtiny?

Ako si vybrať správny kurz angličtiny?

Jazykové školy na Malte ponúkajú  množstvo zaujímavých kurzov. Ako si vybrať ten správný pre Vás nájdete v nasledujúcom blogu.
 

Všeobecná angličtina

Potrebujete si zlepšiť gramatiku, slovnú zásobu a začať lepšie komunikovať?

Základný kurz je Všeobecná angličtina. Vyučovanie prebieha od pondelka do piatku a denne absolvujete 2 x 1,5 hod. vyučovanie, čiže spolu 3 hodiny. Väčšinou vyučovanie prebieha v dopoludňajších hodinách a začína o 9:00 hod. ráno. Po prvej 1,5 hodine vyučovania je 30 min prestávka a potom druhá 1,5 hodina. Následne máte voľno na vlastné aktivity.

Školy si vyhradzujú právo tento kurz prispôsobiť a niekedy môžu prebiehať aj v popoludňajších hodinách. Niektoré školy dokonca ponúkajú aj kurz všeobecnej angličtiny, ktorý prebieha len podvečer.

Tento kurz je zameraný na rozvoj všeobecných znalostí ako gramatiku, slovnú zásobu, rozprávanie, počúvanie,… Kurz prebieha v skupine v priemere cca 10-12 ľudí. Ak niekto preferuje skôr menšiu skupinu, niektoré školy ponúkajú aj kurz všeobecnej angličtiny v mini-skupine kde je v priemere 6 ľudí a učiteľ sa Vám môže viac venovať.

Tento kurz väčšinou využívajú klienti, ktorí chcú oprášiť alebo zdokonaliť angličtinu, prípadne spoja dovolenku aj s kurzom angličtiny, keď doobeda študujú a poobede oddychujú.

Viac o kurze všeobecnej angličtiny nájdete TU.

Intenzívna angličtina

Chcete plynule komunikovať a zbaviť sa strachu z komunikácie v angličtine?

Pre tých, ktorí chcú svoje štúdium zintenzívniť a ktorí sa potrebujú veľmi rýchlo dostať v cudzom jazyku na komunikačnú úroveň je tu nadstavba – Intenzívny kurz angličtiny.

Tento kurz sa skladá zo Všeobecného kurzu angličtiny, čiže 2x 1,5 h vyučovanie, ale naviac má ešte tretie 1,5 hodinové vyučovanie, čiže spolu denne 4,5 hodiny. Zatiaľ, čo ste sa počas doobedňajších hodín venovali všeobecnej angličtine, ktorá je zameraná na celkový prehľad gramatiky,… na tejto tretej hodine sa zameriate vďaka tzv. ‘fluency class – rozprávacia hodina‘, výlučne na rozprávanie a na precvičovanie vašej angličtiny. Tento kurz prebieha opäť v skupine v priemere 10-12 ľudí.

Tento kurz Vám pomôže rozhovoriť sa, stratiť ostych z rozprávania v cudzom jazyku, zdokonaliť plynulosť komunikácie a prepnúť svoje myslenie, aby ste si už nemuseli v hlave prekladať slovíčko po slovíčku, ale začali myslieť v angličtine a postupne aj snívať. Tento kurz je vhodný na dlhodobé štúdium.

Pri dlhodobom pobyte je možné sa zamerať aj na absolvovanie skúšky a získanie medzinárodného certifikátu.

Tento kurz je vhodný ak chcete plynule komunikovať a zbaviť sa strachu z komunikácie v angličtine.

Viac o kurze intenzívnej angličtiny nájdete TU.

Kombinovaný kurz angličtiny s privátnymi hodinami

Potrebujete sa čo najrýchlejšie zdokonaliť a posunúť Vašu úroveň angličtiny?

Tento kurz sa tiež skladá zo Všeobecného kurzu angličtiny, čiže 2x 1,5h vyučovanie v skupine + tretia 1,5h ako pri intenzívnom kurze. Rozdiel oproti intenzívnemu kurzu je, že konverzačná hodina už nie je skupinová, ale je ako privátna hodina “Face-to-Face“ s originál anglicky hovoriaci lektorom, ktorý je tam len pre vás. Tieto hodiny vám umožnia zamerať sa na vaše individuálne potreby. Môžete si prejsť gramatiku, ktorú potrebujete lepšie vysvetliť, zamerať sa na nejakú konkrétnu tému alebo oblasť v ktorej sa pohybujete a používate angličtinu, ktorú chcete zlepšiť. Denne budete mať 1,5h svojho privátneho lektora, od ktorého budete počuť 100 % angličtinu, môže vás okamžite opraviť a vysvetliť prečo je to tak, ak niečo poviete nesprávne a viete sa zamerať len na vaše individuálne potreby.

Tento kurz je vhodný pri krátkodobých alebo dlhodobých pobytoch, ak potrebujete vašu angličtinu čo najrýchlejšie zdokonaliť. Je možné ho kombinovať aj s iným kurzami.

Viac o kombinovanom kurze s privátnymi hodinami sa dočítate TU.

Ďalšie kurzy

Pre tých náročnejších sú tu aj špecializované kurzy ako:

Kurzy Biznis angličtiny, ktorý už nie sú len o učení anglického jazyka ako takého, ale pripravia vás ako riešiť váš biznis v angličtine – profesionálne komunikovať, prezentovať, viesť stretnutia… a to v anglickom jazyku.

Kurz Príprava na skúšky – Ak potrebujete medzinárodné uznávaný certifikát ako IELTS, Cambridge sú tú kurzy prípravy na skúšky, ktoré Vás pripravia na túto certifikáciu a prípadne aj vo vybraných termínoch viete zložiť skúšku priamo na Malte.

Kurzy pre učiteľov alebo individuálne kurzy.

Úroveň angličtiny, dĺžka pobytu a certifikát

Ale čo Vaša úroveň angličtiny?

Nemusíte sa báť, pri všetkých jazykových školách pred nástupom na váš pobyt absolvujete vstupný test, na základe ktorého vás zaradia do triedy – úrovne, ktorá je vhodná pre Vás. V prípade, že sa vám daná úroveň zdá veľmi ťažká alebo prípadne veľmi ľahká, je potrebné konzultovať to v škole počas prvých dní vášho pobytu a po dohode s oddelením pre vyučovanie vám vedia upraviť vašu triedu – úroveň. Počas dlhodobého pobytu je možné absolvovať aj rozdielové skúšky a môžete sa posúvať o úrovne vyššie.

A aká je ideálna dĺžka pobytu?

V tomto prípade platí, že čím dlhšie, tým lepšie. Pri dlhodobých pobytoch je dokonca aj cena za týždeň pobytu výhodnejšia, ako pri kratších. Za dlhodobé pobyty sa považuje pobyt, ktorý je od 8 týždňov a viac

Certifikát

Na konci vášho pobytu dostanete od jazykovej školy v ktorej ste študovali aj CERTIFIKÁT o absolvovaní kurzu, s úrovňou angličtiny, ktorú ste dosiahli.

Ktorý kurz Vás oslovil najviac a spĺňal najlepšie Vaše očakávania?

A ako to prebieha?